Yeti Adventure Challenge Silkeborg


Startliste - Challenge (39 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Cowabunga (4001) Male Rasmus Kristian Mogensen Michael Skjødt Mikkel Jason Lyhne Buck
Team Rolle (4002) Male Søren Roldsgaard Morten Roldsgaard Deltager tilgår
MOZABE (4013) Male Mikkel Bertelsen Andreas Zacho Kasper Mortensen
Team Tudefjæs (4035) Male Jonas Kronborg Steffen Rosendal Lars Nielsen
Rasti Elmo (4038) Male Risto Kärkkäinen Matti Turtola Otso Roine
2KT (4073) Female Katrine Hvelplund Katrine Fuglsang Tina Brammer Olesen
Det er jo bare for sjov - Team Løberen (3429) Male Henrik Hinge René Rokkjær Kim Rokkjær
GoodBadUgly (3600) Male Patrick Klippert Hansen Thomas Berngruber Jesper Møller
Team HAK (4172) Female Henriette Klostergaard Rokkjær Kirstine Hockerup Birgitte Rundell
Riders (3927) Male Lars Jakobsen Lennart Petersen Nissen Deltager tilgår
Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) Mix Heine Glüsing Maja Stefansdottir Thomas Huus
Fast Feet Racing (3626) Mix Aleksander Welander Liv Strunge Woller Patrick Thorup Hansen
Team Rønde (2295) Mix Kim Vedelø Lars Torstensen Lotte Due
Team JA-hat (710) Male Jens Christoffersen Henrik Markvardsen Andreas Lyngaa
Team Awesome (4182) Male Jacob Stockmal Ditlevsen Kim Jensen Nicolaj Stockmal
North (4183) Male Rathesan Ravendran Søren Dueholm Rasmus Dueholm
IBG Youngsters (2388) Male Christoffer Jul Jørgensen Jørn Havgaard Sørensen Mads Jelsbak Raundahl
Team High5 ( Als-Adventure ) (191) Male Marco Rasmussen Schmidt Per Friis Møller Lars Hansen
Team Fit4Run (113) Female Malene Bredahl Tine Amstrup-Hansen Tina Mechlenborg
Fit4Run.dk (4181) Female Anni Plauborg Sanne Dyrehave Pedersen Anne-Mette Mortensen
WAT 2 (3967) Female Anna W. Petersen Rikke Elers Hanne Rasmussen
Team Troelsgård (4185) Male Simon Troelsgård Christoffer Troelsgård Mads Troelsgård
Gorms Vikinger (582) Mix Gustav V. Petersen Nina Germann Najbjerg Mathias Ringive
En kort En lang og En hurtig (4190) Female Mette Foldager Gyldendal Kristina Bøge Meyhoff Janni Ammitzbøll
DSS (4178) Mix Bo Gamborg Henrik Villumsen Susanne Greve
Team Sidste Sekund (3985) Mix Mikkel Hastrup Nielsen Bjarke Villumsen Johanne Vase
Fodtudserne (4196) Mix René Hansgaard Martin Bak Vad Majken Hansen
Quality Ladies, AaA (1107) Female Jonna Benner Lundgaard Signe O Jensen Anne Andersen
Team Sun Salutation with a twist (3846) Male Søren Krarup Jacob Evald Mads Krarup
hep hep sepp (2298) Mix Jakob Fryd Kåre Madsen Elise Olesen
KnipseKineserensKnægte (3587) Male Karsten Rønde Rasmus Klüver Jensen Janus Brink Strøh
Team "Jada!" (4234) Mix Mads Slott Maarlev Bodil Lanng Pallisgaard Kristian Jager Nykrog
Fam. Søbye (4235) Male Uffe Mærsk Søbye Asbjørn Mærsk Søbye Thomas Søbye
ARGH Salomon (4241) Nordsjællands Outdoor Sports Klub - NOSK Mix Anne Malene Nissen Bjørn Axelsen Jacob Linnemann Rønfeldt
JDRI (4244) Male Anders Krogh Kristensen Mads Keller Kjeldsen Thomas Bender
Racing team IHS (3556) Mix Steffen Lemming Bjørn Søvsø Jensen Anne Brolin Gade
Team Last Minute... (4251) Mix Thomas Hallenberg Tina Tvedesøe Michael Boye
Team Oure Kostgymnasium (3658) Mix Ditte Brinkmann Andreas Viig Søren Romer Søborg
Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) Male Heins Rye Madsen Deltager tilgår Deltager tilgår


Startliste - Fighter (41 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Sukkerdrengene (4000) Male Bo Scherrebeck Palle Skov Morten Schaal
Mille And The Hunks (3785) Mix Brian i Dali Camilla Mølgaard Henrik Bang Madsen
Team TSA (4017) Mix Søren Eggert Hansen Allan Bryld Tina Andersen
Team Frank (3647) Male Heine Frank Morten brink Søren Vestergaard kristensen
JMC (4030) Male Jonas Tradsborg Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Funky Pants (4036) Female Mette Gryholt Fenger Mette Nyhus Helene Overgaard Mikkelsen
Skolelæreren, Ingeniøren og Diætisten (4037) Mix Thomas Nielsen Anne Kristine Christensen Johannes Nielsen
Team Asterix (2268) Mix Jacob Beckmann Anne Hvidberg Ørtoft Johan Dyva Borell
Team big D (4071) Male Morten Deltager tilgår Deltager tilgår
Team Pfadfinder (4077) Mix Jeanett Høg Jørgensen Tomas Elsby Morten Steen Møberg
BASE Erhverv as (4081) Mix Klaus Rønslev Line Christine Utzen Rønslev Elise Utzen Keller
Team Ducks (4116) Mix Jesper Svendsen Grith Høegmark Niels Høegmark
EnviDan Fighters (3831) Male Jens Dyrberg Jacob Jørgensen Stefan Børgesen Keller
Autos.dk (4169) Male Mikael Foldager Bjarke Fenger Tobias Fogh
Granny & Drengene (4170) Mix Aske Jørgensen Marianne Jørgensen Marc Lennards
Team Grejfreak.dk (3849) Mix Mette la Cour Per Ølholm Tinna Jørgensen
MagicPandas (3827) Male Daniel Sørensen Lasse Malik Frederik Nørgaard Pedersen
Bad decisions make great stories (4184) Mix Christian Brandt Tine Gade Tommy Kirk Damsgaard
RyBeder (4189) Mix Tony Laursen Laura Danø Claus Danø
The Flyvs (4191) Male Jakob Skytte Nielsen Kristian Flyvholm Lars Lykke Christiansen
Lunds Helte (4192) Mix Rikke Gade Malte Pedersen Poul Lund
Getnø (4194) Mix Anette Brandt Søren Nielsen Marta Brandt Gregersen
KayakClimbers (4197) Mix Anders Handler Nicolaj Blach Folke Janiesch
Kronborg Mf (4210) Mix Brian Kronborg Helene Kronborg Rudy Dahl
PVR Ladies (4212) Female Vibeke Halkjær Rikke Wonsyld Boye Pernille Vinther
Hvad laver vi her? (4214) Male Sune Fibæk Andreas Kjær Thomsen Mark Holm Chistiansen
ATAA - Drive (4229) Male Henrik Berring Rasmussen Klaus Bülow Davidsen Sune Nabe Frederiksen
ATAA - Attitude (4230) Male Martin Poulsen Andreas Duckert Jimmi Jahn Kraglund
ATAA - Confidence (4231) Mix Tina Holm Røgen Henrik Schaar Deltager tilgår
ATAA - Succes (4232) Male Kim Højslet Nygaard Jon Risvig Morten Munk Rasmussen
The Qvortrups (3739) Female Mette Kjærgaard Jørgensen Lene Qvortrup Rikke Christensen
Lallende trup (4238) Male Anders Lynggaard Michael Therkildsen Jacob Overby Nielsen
fb hyggesport (415) Mix Sebastian Persson Astrid Bigum Kristensen Maiken Bliksted Hofman Ansø
VisitSilkeborg (1000) Mix Liselotte Nis-Hanssen Mogens Leth Nielsen Michael Tastsen
Team JLR (2407) Male Jens Lund Jensen Lars Naursgaard Rasmus kristensen
Team Studiegruppe (4249) Male Jesper Langvad Steffen Hougaard Jesper Bækgaard
Bjørnebanden (4250) Mix Jonatan Dam Christensen Ida Høier Esben Kastaniegaard
Team Rookie (4254) Male Morten Poulsen Thomas Vestergaard Jakob Brolin Gade
Quach Quach Jensen (4186) Mix Søren Jensen Simone Quach Hougaard Natascha Quach Hougaard
Team Møller-Zeuten (4260) Male Erik J. Møller Carsten Meyer-Zeuten Finn G. Møller
EliteSilkeborg (4261) SOK Multisport Male Thomas Hjort Deltager tilgår Deltager tilgår


Startliste - U21 (1 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
HNIE SILT (4248) Mix Nanna Rye Nielsen Emil Duus Junker Thorbjørn Udby Hansen