Aarhus Adventure Challenge


Startliste - Master (13 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team Puls (4981) Mix Marie Kjærgaard Pedersen Lasse Trude Walther Rasmus Skov
MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Anton Boelskifte Mads Haack Michel Magnussen
Team SMS (4992) Male Søren Qvistgaard Mads Rathcke Thomsen Deltager tilgår
KnipseKineserensKnægte (3587) Male Karsten Fischer Rønde Casper Kibsgaard Rasmus Klüver Jensen
Mimses Mean Machine (5068) Mix Anders Munch Nielsen Marie Meldgaard Jesper Juul Hansen
Team Sanguinem, Sudore et Lacrimis (2201) Male Casper Holmgaard Jensen Thomas Dueholm
Team sanguinem, sudore et lacrimis, del 2 (5170) Male Daniel Kristian Bygebjerg Espensen Søren Bang Trangbæk
Team (6442) Aarhus Adventure - AaA Mix Asta silkjær møller Anders Sparvath Jens visti
AaA Old boys (6460) Aarhus Adventure - AaA Mix Lasse due Petersen Lasse Holch Nielsen Trine Stoltenborg
Team Delta (75) Male Per Thomsen Mikkel Overgaard Thomas Guldmann
Aaa/CAS in the mix (6515) Aarhus Adventure - AaA Mix Simone Haastrup Simon Troelsgård
Double Trouble (6519) Male Ole Hemme Hansen Deltager tilgår
AaA - Team alkoholfri weekend (6526) Aarhus Adventure - AaA Female Laura Lambæk Knudsen Anne Brolin Gade


Startliste - Challenge (28 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Team ELSK (4905) Male Lars Riis Anders Stignæs Deltager tilgår
Ajungilak (5069) Mix Camilla Rasmussen Lasse Bundgaard Westendorp Jeppe Westendrop
TurboMia (4916) Mix Mia Bandsberg Thomas Lykke Nielsen
Jesper & Jesper (4590) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Jesper Olsen Jesper Køster
FamilyCampFathers (4293) Male Christian Dahl Karsten Lindow Michael Francois Knudsen
Racing Denmark (4022) SOK Multisport Mix Anton Hansen Marie Louise Jørgensen Mikael Halberg
Team GAC (5144) Male Christian Marker Gordon Frese Asbjørn Brøndum
Team Brumbass (5147) Male Philip Bredahl Tonny Petterson Siem Müskens
Team Vi har det godt (5161) Mix Rasmus Grave Lotte Pedersen Deltager tilgår
Direktionsgangen (5186) Male Martin Diget Aamann Morten Munk Friis Dennis Skærup Højlund Andersen
Team KRIK-Q (5210) Female Randi Petersen Ann Britt Værge
Runglorious Bastards (5193) Male Jonas Amanavicius Giedrius Leonavicius Nerijus Amanavicius
TEAM FEDTSTEN (5196) Male Nicklas Barnholdt Hornehøj Ruben Fyhn Brian Risom Nielsen
Team Oure (4666) Mix Paal Kristoffer Banke Ova Rasmus Carlo Fabricius Camilla Søgaard
Førsteholdet (4979) Mix Anders Edsen Henning Christensen Deltager tilgår
AiO Racerz (6439) Male Torben Aagaard Deltager tilgår Deltager tilgår
Team JeJeUk (5109) Male Jeppe Søndergaard Jesper Lindgaard Deltager tilgår
AiO Racerz next level (6463) Male Alexander Harrow Deltager tilgår
Racing Team IHS (730) Mix Steffen Lemming Jens Meldgaard Sisse Møller
Vi ved lige hvor vi er (4370) Male Finn Bay Christensen Leon Kildbane Mikkel Detz
Førsteholdet (4979) Mix Anders Edsen Henning Christensen Deltager tilgår
Team Fit4Run (113) Female Anni Plauborg Malene Bredahl Helle Karina Olsen
Team Bumlebierne (6479) Aarhus Adventure - AaA Mix Julie Katzke Simonsen Patrick Döpping
Den Manglende Brik (641) Adventure Race Als Mix Peter R. Pallesen Ulla R. Pallesen Deltager tilgår
Team KRIK (4565) SOK Multisport Male Thomas Hjort Thomas Eriksen Stephan Boll
Team N.O.M. (6483) Aarhus Adventure - AaA Mix Mikkel Dakhini Tarby Ole Emil Andersen Nanna Bertin
TEAM "Vi paa tur" (6501) Male Martin Bojsen Ole Uldahl Krogh Pedersen Claus Ottow Jensen
Team Gissel (6520) Mix Rikke Gissel Lasse Gissel


Startliste - Fighter (38 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
Bedre Held Næste Gang (5064) Mix David Andersson Heidi Sørensen Joakim Andersen
Væver (4978) Mix Kaspar Væver Asger Væver Marie Væver
Kristensen Kujoner (5072) Female Anna Kjær Kristensen Deltager tilgår Deltager tilgår
Kristensen Krystere (5073) Female Anna Kjær Kristensen Deltager tilgår Deltager tilgår
Kristensen Krabater (5074) Female Anna Kjær Kristensen Deltager tilgår Deltager tilgår
En kort En lang (4044) SOK Multisport Female Kristina Bøge Meyhoff Mette Foldager Gyldendal
Team Støtt (5076) Mix Lars Thunberg Støtt Camilla Thomsen Støtt Charlotte Thomsen Støtt
Team Sæby (5078) Mix Lars Lykke Dorte Lykke Deltager tilgår
Stegt Flæsk (5090) Mix Iben Skaarup Lillie Kirstine Ingerslev Kristensen Erik Lillie
Let saltet flæsk (5097) Mix Morten Lillie Michael Skovhus Lisbeth Lillie
TOT (5099) Female Anne Katrine Nielsen Stine Ørskov Larsen
KNOLD (5100) Female Julie Johansen Sofie Bonde Alsen
Forstadsfruerne (5104) Female Susan Mackensie Gitte Schelde
Turbo docs (5128) Mix Torben Henrik Hauerberg Pold Jesper Falkesgaard Højen Lærke Nørgaard Albertsen
Team KRAS (5129) Mix Kristoffer Strømholdt Nielsen Rasmus Høegh Herlev Nielsen Anne Sofie Bach
Rense (5153) Male ole rense Solveig Rense
RMRBM med påhæng (5154) Mix Anneka Christensen Carsten Schmidt Heide Jonas Christensen
FB hyggesport - pensionisterne (6505) Mix Astrid Bigum Kristensen Jakob Monberg Jensen
Ark og ve (5179) Mix Martin Bonde thomsen Lykke Thomsen
MC Team (5181) Mix thomas møller christiansen Nadia Christiansen
Naboerne - blå hold (5187) Female Kirstine Faurholt Deltager tilgår Deltager tilgår
Naboerne - grøn hold (5188) Female Sallie Vangsøe Deltager tilgår Deltager tilgår
Sourass (5189) Male Carl Isager Nick Nørgaard Sørensen Jannick Engell Friis
Os 1 (5190) Male Niels Holm Greibe Deltager tilgår Deltager tilgår
Os 2 (5191) Male Bo Jepsen Deltager tilgår Deltager tilgår
Catana (5205) Mix Mads Nedergaard Larsen Charlotte Damsgård Robertsen
Westphall.....Come on (5207) Mix Anders Engel Westphall Lone Engel Westphall Cecilie Engel Westphall
team science optimisterne (6486) Mix Joan Ilsø Sørensen Inger Steensgaard Jensen Jacob Jensen
Team 2xJM (5127) Mix Julie Mitchell Jeppe Marcussen
FB hyggesport - børnebørnene (6507) Mix Maiken Bliksted Hofman Ansø Amalie Bliksted Hofman Ansø Severin Engholm Jeppesen
HVRunners-1 (4985) Male Anders Krüger Jannik Thomsen Thomas Riis
Henriksen (6470) Mix Lone Henriksen Bjarne Henriksen Deltager tilgår
Lost (6478) Female Ann-Kathrin Scholtyssek Louise Falster-Sørensen
Team Møldrup (6480) Mix Lasse Lundquist Kjeldsen Mikkelsen Bolette Skov Jensen
Divine Funkadelics (6484) Aarhus Adventure - AaA Male Søren Voss Peter Damgaard
Team 21.5 (6490) Mix Lisbeth Agri Beyer Claus Beyer
LYKKE&PUMBA (6521) Mix Patrick Pedersen Anders Lykke Nielsen
Banjos Bagtrop (5124) Mix Malene hansen Bjarke jørgensen