Aarhus Adventure Challenge


Startliste - Challenge (36 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
De sidste af de første (4617) Male Lars Hervig Jacobsen Carsten Clement
A! (4404) Male Jakob Bjerg Kåre Nielsen Victor Sørensen
Dalton Brødrene (4903) Male Daniel Fittussy Ronni Bunk Kaster Søe
TurboMia (4916) Mix Thomas Lykke Nielsen Mia Bandsberg Anders Lykke Nielsen
Mænd der bader kvinder (4930) Male Frank Krog Mikkel Ebbesen Jesper Tanderup
Salomon Adventure 2 (3604) Mix Bjørn Axelsen Anne Malene Nissen Anders Tranberg Andreasen
Salomon Adventure (3567) Mix Janus høhne Lærke Vejsnæs Deltager tilgår
Slædehundene (4955) Mix Rasmus Stagsted Ronja Thøger Jeppe Schmidt
Jesper & Jesper (4590) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Jesper Olsen Jesper Køster
CAS Women (4259) Copenhagen Adventure Sport - CAS Female Thea Otte Andersen Sidsel Dan Hull Deltager tilgår
Team Danturf (4970) Male Christoffer Ilkjær Philip Würtz
CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Mads Haack Michel Magnussen Thomas Lindegaard Pedersen
Team TRINK (4977) Mix Triin Aedmäe Jacob Fink Deltager tilgår
Team JA-hat (710) Male Jens Christoffersen Henrik Markvardsen Kim Poulsen
Førsteholdet (4980) Mix Anders Edsen Henrik Andersen Henning Christensen
Team Puls (4981) Mix Lasse Trude Walther Rasmus Skov Marie Kjærgaard Pedersen
Racing Team IHS (730) Mix Steffen Lemming Sisse Møller Asbjørn Krog Pedersen
Team Pluto (4982) Mix Jakob Frandsen Ida Bobach Søren Schwartz Sørensen
HVRunners-1 (4985) Aarhus Adventure - AaA Male Anders Krüger Thomas Riis Jannik Thomsen
Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) Copenhagen Adventure Sport - CAS Male Simon Troelsgård Mads Troelsgård Jacob Troelsgård
Gnocchi Avanti (4991) Aarhus Adventure - AaA Mix Torsten Hundebøl Hansen Simon Smetana Christensen Anders Lund Jensen
The Ice Ts (4350) Mix Tine Gade Hansen Tommy Kirk Damsgaard Thomas Kirk Damsgaard
JGM (991) Mix Jeppe Søndergaard Jesper Lindgaard Michael Jørgensen
Team SMS (4992) Male Mads Rathcke Thomsen Søren Qvistgaard Anders Lambæk Knudsen
Team ELSK (4905) Male Lars Riis Anders Stignæs
Å-holdet (4993) Mix Michala Danielle Mejer Zacho Katrine Hougaard Michael Mejer Kristensen
Team Fit4Run (113) Female Tina Mechlenborg Malene Bredahl Tine Amstrup-Hansen
Team Nordthy (4994) Male Michael Nymann Troels Eskerod Morten Brogaard
Fit4Run.dk (4181) Female Anni Plauborg Ditte Brinkmann Anne-Mette Mortensen
Team KRIK (4565) Male Stephan Boll Thomas Eriksen Thomas Hjort
Rolf er Ren (4995) Male Simon Thrane Tobias Karlsmose Svarer Holger Petersen
Melgaard brothers (4996) Male Nikolaj Melgaard Jensen Filip Melgaard Jensen Frederik Melgaard Jensen
Hold Hurtig (4901) Male Magnus Koldby Vestergaard Malthe Skytte Nordentoft Peter Bagger Kyed
Team AFSTED (4998) Mix Jens Christian Andersen Nanna Lihn Jeppe Lihn
Team Yeti (2154) Mix Laura Lambæk Knudsen Torbjørn Gasbjerg Henrik Leth Jørgensen
Racing team IHS 2 (3556) Mix Anna Movin Anne Brolin Gade Adam Lasthein Poulsen


Startliste - Fighter (15 hold)

Hold (hold #) Forening Type Deltager 1 Deltager 2 Deltager 3
De 3 skinker (4961) Mix Camilla Munk Poulsen Inge Skovgaard Knudsen Andreas Lyngaa
FM1 - Copenhagen Adventure Sport - CAS (4962) Copenhagen Adventure Sport - CAS Mix Maiken Petersen Rasmus Skovhede Hviid
Ringkøbing Adventurerace og Trailrunning (RAT) (4051) Mix Heine Glüsing Maja Stefansdottir Thomas Huus
Dynaudio1 (4963) Mix Anders Lassen Andreas Sørensen Maja Bangsgaard
Team Skouenborg (4964) Mix Karina Boen Skouenborg Thomas Skouenborg
Dynaudio (4907) Mix Stine Leander Lund Morten Falk Jesper Leander Lund
HNIE 07/08 (4969) Mix Mia Therkildsen Benedikte Mikkelsen Bejer Rikke Rahbek Østergaard
LTU dream team (4976) Male Giedrius Leonavicius Nerijus Amanavicius
Væver (4978) Mix Kaspar Væver Asger Væver Marie Væver
The Three Fighters (4986) Mix Isabella Schrøder Malene Holmberg Busch Victor Alexander Schrøder
Team RUSk (4987) Male Lasse Kjærgaard Pedersen Kristian Brodersen lind Dorte Louise Riishede
The oldies (4989) Female Mie Dilling Kjær Dorthe Halle
En kort En lang (4044) SOK Multisport Mix Kristina Bøge Meyhoff Signe Schjørring Skovhuus
Bebop and Rocksteady (4997) Mix Stig Nielsen Gitte Hagelskjær
Team AANV (4171) Male Mads Klausen Jesper Skjødt