Montane Kong Vinter


Resultater - Master

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 Team Yeti (655) Male 200 200
2 2 Salomon Adventure (3567) Male 175 175
3 1 Salomon Adventure 2 (3604) Mix 160 200
4 2 MM1 - Copenhagen Adventure Sport (88) Mix 150 175
5 3 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) Male 145 160
6 3 Team CoastZone (4621) Mix 140 160
7 4 Qualificar (Ecuador/DK) (4620) Mix 135 150
8 5 Masanga Racing/Copenhagen Adventure Sport (4308) Mix 130 145
9 4 Team Drøbak Multisport (NO) (4003) Male 125 150
10 6 Team Delta Mix (4015) Mix 120 140
11 5 Oure Højskole (4739) Male 115 145
12 6 The Rise of Hjorteløber (4645) Male 110 140
13 7 Team Kerteminde Efterskole (3569) Male 105 135


Resultater - Challenge

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 Tesika (4738) Male 200 200
2 1 Racing Team IHS (730) Mix 175 200
3 2 ARGH (2228) Mix 160 175
4 2 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) Male 150 175
6 3 Novo Nordisk Quality Systems (4351) Male 140 160
7 4 Team drenge på tur (4666) Male 135 150
8 3 USWE and Klyver 50 (4684) Mix 130 150
9 4 Team Tortuga (2334) Mix 125 145
10 5 Achilleus Helte (2175) Mix 120 140
11 1 Team SIW (SE) (4021) Female 115 200
12 5 TEAM Nobody (4616) Male 110 145
13 6 Team Shamrock (97) Mix 105 135
14 6 Piranhas (AR-Als) (83) Male 100 140
15 7 Los Muchachos (4673) Mix 95 130
16 2 Team Fit4Run (113) Female 90 175
17 8 Team Hustler - H12.dk (654) Mix 85 125
18 3 WATeam (94) Female 80 160
19 7 De sidste af de første (4617) Male 75 135
20 8 Team 3450 (4500) Male 70 130
21 9 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) Male 69 125
22 10 Team Lindgaard (4632) Male 68 120
23 11 Buffpatruljen (3881) Male 67 115
24 9 Dr. Bieber & The Lummerlunds (4737) Mix 66 120
DNS / DNF DNS / DNF Cobham SATCOM (1091) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Frosne Sild (4638) Female 0 0


Resultater - U21

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 Team [Indsæt spons] (4635) Mix 200 200
2 1 HNIE - Nonames (4631) Male 175 200
3 2 De jyske knegte (4556) Male 160 175
4 3 KD (4730) Male 150 160
5 4 Team Navigate (4589) Male 145 150
DNS / DNF DNS / DNF Team P.U.K (4566) Mix 0 0


Resultater - Fighter

Placering - Overall Placering - Række Hold (hold #) Type Points - Overall Points - Række
1 1 Confusores (4646) Male 200 200
2 2 Team Møgelholtt eXtreme (4639) Male 175 175
3 1 OCR Training Denmark (74) Mix 160 200
4 1 Multiatleten (4464) Female 150 200
5 3 Eventyr for Begyndere (4654) Male 145 160
6 2 Team det Tredje Hjul (2196) Female 140 175
7 2 Team ChickenWings (4581) Mix 135 175
8 4 Adventure efterskolen (4587) Male 130 150
9 5 Jesper & Jesper (4590) Male 125 145
10 3 Mzungas (4618) Female 120 160
11 4 Det bliver koldt og yndigt (4346) Female 115 150
12 5 Cobhams stjerne (4668) Female 110 145
DNS / DNF DNS / DNF Slicetown sleepers (4591) Mix 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Team G (4705) Male 0 0
DNS / DNF DNS / DNF Liv Pabst Brix Pedersen (4740) Female 0 0