Cup Resultater 2019

< Tilbage til forsiden

Master De 3 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Masanga Racing (4308) 200 1 Team Stavern (NO) (3949) 200 1 Team Yeti (2154) 200 1 Masanga Racing (4308) 200
2 Salomon Adventure (3567) 175 2 Mölndal Outdoor IF Mix (SE) (4347) 175 2 Team Yeti (2154) 175
3 Team Drøbak Multisport (NO) (4299) 160 3 Omjakon (FI) (4343) 160 3 Salomon Adventure (3567) 160
4 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 150 4 Team Delta Mix (4015) 150 4 Team Drøbak Multisport (NO) (4299) 150
5 Team Delta (75) 145 5 RacingDenmark Adventures (3692) 145 5 Mölndal Outdoor IF Mix (SE) (4347) 145
6 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 140 6 Omjakon (FI) (4343) 140
7 KMTI Adventure Racing (SE) (4310) 135 7 MH1 - Copenhagen Adventure Sport (404) 135
8 Frit Fyn (4363) 130 8 Team Delta (75) 130
9 Team classic poker (4313) 125 9 Team Delta Mix (4015) 125
10 Lernacken Adventure Team (SE) (4029) 120
11 RacingDenmark Adventures (3692) 115
12 KMTI Adventure Racing (SE) (4310) 110
13 Frit Fyn (4363) 105
14 Team classic poker (4313) 100
15 Team Stavern (NO) (3949) 95

Challenge De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Tirsdags Tonserne (296) 200 1 CAS Women (4259) 200 1 ARGH (2228) 200 1 Tirsdags Tonserne (296) 200
2 Team SOS (3987) 175 2 Team SIW (SE) (4021) 175 2 Team Fuldt Opladt (4309) 175 2 ARGH (2228) 175
3 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 160 3 WATeam (94) 160 3 Team Spirit AaA (4306) 160 3 Team Fuldt Opladt (4309) 160
4 Thrane & Thrane Adventure Team (674) 150 4 Den Manglende Brik (641) 150 4 Team SOS (3987) 150
5 CH2 - Copenhagen Adventure Sport (401) 145 5 Team Shamrock (97) 145 5 Novo Nordisk Quality Systems (4351) 145
6 Team Hustler - H12.dk (654) 140 6 Oure Højskole Adventure (4012) 140 6 Thrane & Thrane Adventure Team (674) 140
7 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 135 7 Prinsesserne (4333) 135 7 Team Spirit AaA (4306) 135
8 FamilyCampFathers (4293) 130 8 Team Oure Kostgymnasium (3658) 130 8 CAS Women (4259) 130
9 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 125 9 Den Manglende Brik (641) 125
10 Team Fellatio Nuggagren (4359) 120 10 Team SIW (SE) (4021) 120
11 CH2 - Copenhagen Adventure Sport (401) 115
12 Team Hustler - H12.dk (654) 110
13 Team Shamrock (97) 105
14 WATeam (94) 100
15 Det bliver koldt og mørkt - igen (45+) (3879) 95
16 FamilyCampFathers (4293) 90
17 Oure Højskole Adventure (4012) 85
18 CH1 - Copenhagen Adventure Sport (116) 80
19 Team Fellatio Nuggagren (4359) 75
20 Prinsesserne (4333) 70
21 Team Oure Kostgymnasium (3658) 69

Fighter De 4 bedste resultater er gældende i den samlede stilling

Male Female Mix Overall
1 Indisk Totaloplevelse (4353) 200 1 Team Fjeldsters (4364) 200 1 The Ice Ts (4350) 200 1 Indisk Totaloplevelse (4353) 200
2 Fædrene i 2.B (4360) 175 2 The WATeam (122) 175 2 Team Tortuga (2334) 175 2 The Ice Ts (4350) 175
3 Team FUBAR (4348) 160 3 Det bliver koldt og yndigt (4346) 160 3 Fædrene i 2.B (4360) 160
4 Felix Von Lookhausen (4365) 150 4 Team Oure Kostgymnasium Goldbears (4361) 150 4 Team Tortuga (2334) 150
5 Team afsporet (4312) 145 5 Team FUBAR (4348) 145
6 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 140 6 Team Fjeldsters (4364) 140
7 Felix Von Lookhausen (4365) 135
8 Team afsporet (4312) 130
9 The WATeam (122) 125
10 Oure Højskole Adventure Boys (4362) 120
11 Det bliver koldt og yndigt (4346) 115
12 Team Oure Kostgymnasium Goldbears (4361) 110